Kraków 1935. 16,5x23,5 cm, s.XVI, 676, cz-białe ilustracje w tekście, oprawa wyd., półpłótno ze zdobieniami, etui. Stan bardzo dobry.
Podręcznik medycyny, pierwotnie wychodził w zeszytach z podziałem na okresy: część I obejmuje medycynę starożytną, część II medycynę średniowieczną, część III medycynę nowożytną.