Warszawa 1932. Wydawnictwo J. Mortkowicza. 18x12,50 cm, s.64, portret poety przed tekstem, twarda oprawa płócienna ze złoceniami. Stan dobry (niewielkie zabrudzenia okładki).
Wydanie pierwsze. Pośmiertny tom wierszy Lieberta, który w większej części poświęcony jest chorobie i umieraniu. Sam autor zmarł w wieku 27 lat na gruźlicę i nie doczekał wydania tomiku. Książka uważana za najważniejszą w dorobku poety. Została wydana z zasiłku Departamentu Sztuki M. W. R. i O. P. w nakładzie 1100 egzemplarzy numerowanych,- tu egz. numer 455. Nieczęste na rynku antykwarycznym.