Warszawa 1908. Redaktor i wydawca Andrzej Niemojewski. 15,5x22 cm, paginacja 578-1152, opr. półskórkowa ze złoceniami na grzbiecie. Stan dobry (otarcia i przybrudzenia oprawy).
Pismo wolnomyślicielskie i antyklerykalne.
Numery 61-72 (maj-sierpień) z 1908 roku. Na pierwszej karcie odręczna dedykacja redaktora i wydawcy Andrzeja Niemojewskiego dla Apolinarego Kostro. W tomie m.in.: Kwestia żydowska. Życie płciowe naszego ludu miejskiego (W. Miklaszewski). Judaizm przyszłości (E. Dutlinger). Mariawityzm. Oblicze duchowe Polaków. Inteligencja kwiatów (M. Maeterlinck).